​​​​​​​

APARTAMENT HUCULSKA 82m2

Właściciele tego ponad osiemdziesięciometrowego apartamentu po latach mieszkania za granicą zdecydowali się zamieszkać w Polsce. Zależało im na dwóch oddzielnych sypialniach, łazience z dużym, podwójnym prysznicem oraz przestronnej strefie dziennej.

Koncepcja projektowa dojrzewała przez długi czas stopniowo dryfując w stronę coraz większej prostoty i pięknych detali. Bardzo ważne było funkcjonalne rozplanowanie zabudowy meblowej aby z jednej strony pomieściła jak najwięcej a z drugiej – była jak najmniej widoczna i stanowiła raczej tło do mających się pojawić w przyszłości wolnostojących mebli i dodatków – stąd w większości gładkie fronty w kolorach delikatnej szarości, gdzieniegdzie ozdobione delikatnym frezem. Jedynym kontrapunktem dla całości jest zabudowa kuchni – tutaj fronty są grafitowe a część z nich posiada ozdobne pionowe frezy – całość dopełniają złote uchwyty w kształcie kół.

Całość utrzymana jest w neutralnej kolorystyce, zastosowano naturalne materiały – dębową podłogę ułożoną w tradycyjną jodełkę, płytki w różnych odcieniach szarości i bieli rysunkiem nawiązujące do naturalnych kamieni – wszystko to sprawia, że wnętrze jest eleganckie i ponadczasowe.

Wizualizacje: Anna Matusz, Anna Hałabiś ze Studio36m2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.