Projekt koncepcyjny
01.
Wizja lokalna i obmiar mieszkania
02.
Koncepcja funkcjonalna
Moim zdaniem najważniejszy etap projektu, który określa to, jak przestrzeń będzie “działać”.
Koncepcja funkcjonalna to plan mieszkania/domu zawierający ewentualne zmiany w układzie ścianek działowych, rozmieszczenie mebli i urządzeń sanitarnych, propozycje rozwiązań zastosowanych w kuchni. Wszystko jest dokładnie opisane i zwymiarowane, widać ile miejsca zostaje pomiędzy poszczególnymi elementami, co ułatwi Ci wybranie najbardziej optymalnej opcji.
Analizuję wiele możliwości, ale Tobie przedstawiam 2-3 moim zdaniem najlepsze aranżacje. Wybierasz tę, która najbardziej do Ciebie przemawia, a ja dopracowuję ją do momentu Twojej pełnej akceptacji.
Poświęcam na ten etap wiele czasu, jest to podstawa i punkt wyjścia dla dalszych prac, dlatego po jego akceptacji nie wprowadzam już w koncepcji funkcjonalnej znaczących zmian.
Pomiar dokonany na miejscu, dzięki któremu weryfikuję wymiary projektowanej powierzchni, sprawdzam wysokości, rozmieszczenie już istniejących punków elektrycznych, podłączeń wodno-kanalizacyjnych czy grzejników. Dzięki temu mało co jest w stanie mnie zaskoczyć na budowie, a moje projekty są w 100% wykonalne.
Przy projekcie zdalnym bazuję na wymiarach i rysunkach dostarczonych przez Ciebie, ale możliwe jest także spotkanie na miejscu. Mam elastyczne podejście i większość rzeczy bez problemu możemy przedyskutować i dopasować do Twoich potrzeb.
Projekt koncepcyjny
03.
Szkic budżetu
04.
Wizualizacje
Wizualizacje to komputerowo generowane obrazy, które mają za zadanie pokazać w sposób jak najbardziej rzeczywisty, jak będzie wyglądało Twoje wnętrze.
Przygotowuję je na bazie naszych wcześniejszych rozmów, po obejrzeniu i omówieniu Twoich inspiracji, mając w pamięci wcześniej nakreślony budżet projektu.
Przygotowując wizualizacje staram się jak najdokładniej oddać materiały, kolory czy tekstury, a także pokazać konkretne meble, oprawy oświetleniowe i jak najcelniej oddać klimat projektowanego wnętrza. Zasugeruję Ci także, jakie dodatki będą pasowały do wnętrza w danym stylu.
Po przesłaniu wizualizacji masz czas na spokojnie zastanowić się czy wnętrze odpowiada Twoim wyobrażeniom - czy podobają Ci się zastosowane kolory, materiały i elementy wyposażenia oraz czy przemawia do Ciebie klimat całości. Masz możliwość wprowadzenia poprawek. W projekcie koncepcyjnym jest to jedna tura poprawek, w projekcie kompleksowym dwie tury.
Na etapie wizualizacji pracujemy na wcześniej zaakceptowanym projekcie funkcjonalnym - możemy zmienić poszczególne meble, oprawy oświetleniowe, materiały, kolory, ale nie zmieniamy układu pomieszczeń ani ich funkcjonalnego rozplanowania.
Nawet najlepszy projekt jest do niczego jeśli nie stać Cię, aby go zrealizować. Rozmowy o pieniądzach są trudne, ale w tym przypadku, szczerość na początku gwarantuje sukces na końcu.
Jeżeli nie wiesz, jaki budżet przeznaczyć na zmiany, które planujesz, tym ważniejsze jest, aby określić go na początku i ja Ci w tym pomogę.
Znając zakres prac oraz Twoje wnętrzarskie inspiracje przygotowuję szkic budżetu, który będzie drogowskazem na dalsze etapy projektu, a Tobie pomoże przygotować się finansowo i spokojnie przejść przez cały proces.
Mam szeroką wiedzę o produktach i materiałach dostępnych na rynku na różnych półkach cenowych. Mam też doświadczenie w pracy z założonym budżetem (zarówno dużym jak i małym) i wiem, że piękne i funkcjonalne wnętrze może powstać niezależnie od przeznaczonych na nie nakładów - grunt to dobry pomysł.
Projekt koncepcyjny
05.
Zestawienie materiałów
Jest to ostatni etap projektu koncepcyjnego, przedstawiony w tabeli która zawiera specyfikację wszystkich użytych w projekcie elementów wraz ze zdjęciem, ilością oraz linkiem do strony producenta lub do sklepu internetowego, w którym można je kupić.
W przypadku projektu koncepcyjnego, gdzie nie przygotowujemy dokładnych rysunków wykonawczych, podajemy przybliżone ilości materiałów (np. płytek ceramicznych), a po Twojej stronie leży zweryfikowanie tej ilości na budowie.